Prawa autorskie

Autor programu: 

Marcin Sobota

Z wykształcenia prawnik od ponad czterech lat związany z samorządem terytorialnym. Specjalizuje się w gospodarce nieruchomościami, prawie prasowym oraz ochronie danych osobowych. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu swojej specjalizacji.

Szacowana liczba dni szkoleniowych: 
1
Krótko o szkoleniu: 

Szkolenie przeznaczone dla pracowników instytucji samorządowych, rządowych, firm prywatnych, fundacji i stowarzyszeń, które tworzą dokumenty oraz korzystają z dzieł wytworzonych zarówno przez pracowników jak i przez podmioty zewnętrzne.

Korzyści ze szkolenia: 

Zaznajomienie się z pojęciem praw autorskich oraz pojęciem dzieła. Pogłębienie i uzyskanie nowej wiedzy z zakresu wykorzystywania wewnątrz jednostki i przekazywania poza jednostkę praw autorskich. analizy zapytań w ramach dostępu do informacji publicznej. Uczestnicy podczas szkolenia nabiorą praktycznej wiedzy z zakresu przepisów dotyczących ochrony praw autorskich, podniesiony zostanie poziom wiedzy związanej z praktycznym stosowaniem przepisów prawa oraz orzecznictwa sądowego.

Umiejętności, jakie nabędą uczestnicy: 

Umiejętność stosowania przepisów prawa w aspekcie praktycznym, umiejętność samodzielnego analizowania przypadków dotyczących praw autorskich, umiejętność samodzielnego tworzenia umów w zakresie przekazywania praw autorskich i praw pokrewnych.

O szkoleniu

Metody szkoleniowe wykorzystywane w tym projekcie

Analiza orzecznictwa
Ćwiczenia indywidualne, zadania
Dyskusja
Pytania i odpowiedzi
Rozwiązywanie kazusów
Wykład z prezentacją

Zapisy tradycyjne

Dla wszystkich Państwa, którzy preferują tradycyjne metody zapisu na szkolenie, poniżej udostępniamy odnośniki do pobrania dokumentów Zgłoszenia na szkolenie w kilku najpopularniejszych formatach plików. Prosimy o pobranie odpowiadającego Państwu pliku, jego zapisanie, wydrukowanie (lub wypełnienie i wydrukowanie) a następnie przekazanie podpisanego zgłoszenia do nas na adres wskazany w formularzu lub faks (76) 722-88-34. W razie wątpliwości prosimy o kontakt tel. (76) 722-88-33.

Zgłoszenie w formacie
MS Word 2007 + (DOCX)
Zgłoszenie w formacie
MS Word 97 (DOC)
Zgłoszenie w formacie
Adobe Acrobat (PDF)
Formularz zapisu w docx Formularz zapisu w docx Formularz zapisu w docx